Dom w stylu dworkowy

domy

Dom w stylu dworkowy

Jednym z najmodniejszych obecnie trendów architektonicznych we współczesnym budownictwie jest styl dworkowy, który nawiązuje do tradycyjnego polskiego dworu z dawnych czasów. Budynki te sa najczęściej parterowe, wykonane przeważnie z drewna na ceglanych lub kamiennych podmurówkach. Cechom, która pozwala rozpoznać dworek są ganki wsparte na kolumnach oraz cztero spadowe wysokie dachy. Dawniej dwory budowano na wzniesieniach w pobliżu parków lub starych drzew, a do domu zwykle prowadziła kamienista droga, która przed domem tworzyła okrąg. Domy w stylu dworkowym charakteryzują się pięknym bryłowym kształcie o symetrycznie rozmieszczonych oknach i innych elementach budynku. Obecnie dworki są malowane na jasne lub białe kolory a dach jest pokryty ciemną dachówka lub koloru cegły. Wnętrza urządzone są gustownie i miło, rozkład pomieszczeń jest bardzo funkcjonalny. Na poddaszu takiego domu można urządzić sypialnie lub pokuj dla dziecka, które będzie miało piękny widok na otoczenie swojego wspaniałego dworku.

Przeczytaj również:

Bezpieczny dom

Bezpieczny dom

Główną funkcjom każdego domu jest zapewnienie bezpieczeństwa jego mieszkańcom bo każdy człowiek pragnie czuć się bezpiecznie. Ludzie budując go od zawsze myśleli o tym aby ochraniał ich przed deszczem i zagrożeniami czyhającymi na nich po za nim. Bezpieczny budynek potrafi zapewnić nam ochronę przed niechcianymi gośćmi i zwierzętami. Jednym z najciekawszych rozwiązań są ruchome ściany, które zasłaniają lub odsłaniając okna tworząc tym samym ochronę dla innych obszarów np. dla ogrodu. Podstawowym jednak rozwiązaniem naszego problemu może być zamontowanie odpowiedniego alarmu lub ochrona poprzez  inteligentny monitoring. Należy również zamontować grube mocne drzwi i odpowiednie okna, które wykonane są w celu zapewnienia bezpieczeństwa. Dom odgrywa ogromną rolę w życiu człowieka i wpływa na jego kształtowanie, dlatego ojciec powinien zrobić wszystko aby zapewnić ochronę swoim dzieciom, żonie i sobie. Aby czuć się bezpiecznej możemy zatrudnić firmę ochroniarska, która będzie pełniła nadzór nad naszym domem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>